Do pozornosti diskutujúcim

Diskusné fórum bolo založené za účelom vymieňania si názorov, postrehov, skúseností a pod. Nechcem diskusiu obmedzovať nutnosťou registrácie, len Vás chcem poprosiť o dodržiavanie aspoň základných zásad slušnosti. A mám jednu prosbu: Kto sa hanbí za svoje meno, nech tu radšej nepíše.

Ďakujem.

Jozef Hvozdík - správca stránky

Diskusné fórum

Dátum: 01.11.2014

Vložil: Mato

Titulok: ryby...

Členovia, ktorí sa zúčastnia na výlove rybníka vo V. Ozorovciach:
dávajte pozor pri výbere rýb pre náš rybník a nedoneste tu ešte viac sumčekov, karasov, slnečníc a podobnej hávede. Viacerí si totiž myslíme, že sa dostali tieto druhy do nášho rybníka nedbalým a trestuhodným zanedbaním zúčastnených pri prevoze rýb, ktoré sme dostali za odmenu.

Dátum: 02.11.2014

Vložil: 2. hospodar

Titulok: Re:ryby...

Zdravim vas , k vasmu prispevku len tolko , slnecnice tu uz su davnejsie , ako aj karasy ano stane sa ze to neustriehnete a sem tam max 4-5 karasov sa s nasadou prinesie, sumceky sa s nasadou urcite nedostali , zato mozme podakovat samotnym rybarom pretoze prave oni ich napustili do nasho rybnika. Mate moznost prist na vylov a aktivne zabranit aby sa sem nedostala dalsia pliaga ak to tak mam nazvat, vylov je 4-5 . 11. Tak sa kludne mozte prihlasit. A trosku treba vazit slova pretoze nedbalym a trestuhodnym zanedbanim sa to nazvat da ale nie zucastnenych na vylove ale vas samotnych rybarov .

Dátum: 04.11.2014

Vložil: Mato

Titulok: Re:Re:ryby...

Môže to byť aj tak ako píšete, lebo medzi rybármi je dosť naivných ak nie horšie označených, čo si namýšľajú bez akýchkoľvek vedomostí, ako by mala vyzerať osádka rybníka. Výskyt karasov, slnečníc a sumčekov evidujem od času okdedy sa nosia netriedené alebo nedbalo triedené ryby s V. Ozoroviec. Inak si myslím, že slová som zvážil a stojim si za nimi, neoznačil som ani výbor ani konkrétnych ľudí ale " tých čo tam boli". Nie je možné vylúčiť, že nejaký "expert" napúšťal sumčekov z maďarskej časti okresu v domnienke, že mu narastú veľké kusy, aby si mohol nachytať výborný perkelt. Inak na brigádu pozvite takých členov, čo nevedia čo je to brigáda za celý čas členstva v organizácii.

Dátum: 11.11.2014

Vložil: JanoF

Titulok: Re:ryby...

Myslieť si je jedna vec a skutočnosť je druhá vec. Podľa toho, čo tu píšeš, mám fakt pocit, že nevieš o čom hovoríš. Určite si nebol nikdy pri nakládke rýb na zarybnenie, kde sa ryby triedia a každá jedna prejde rukami brigádnikov. Takže do nádrže na prevoz ide iba ryba, ktorá sa má previezť na zarybnenie a dokonca nielen podľa druhu, ale aj veľkostne.
No zabudol som, že Ty iba myslíš, takže mi z toho vyplýva, že aj o rybách, ktoré idú na zarybnenie si zrejme myslíš, že rybník z ktorého sa berú tie ryby má na spodu jeden štupel ako vaňa v kúpeľni. Pod neho sa postaví nákladné auto, štupel sa vytiahne a auto sa naplní všetkým, čo voda spláchne. Keď auto klesne pod váhou nákladu štupel sa zasa zastrčí a pestrá paleta rýb sa vezie na zarybnenie.

Takto si to myslíš?

No ale aby si bol v obraze, nie je problém to vyriešiť úplne jednoducho. Daj na seba kontakt a ku všetkým budúcim nakládkam Ťa radi pozveme. Tam uvidíš, ako sa to robí a nebudeš si musieť namýšľať.

Dátum: 13.11.2014

Vložil: Mato

Titulok: Re:Re:ryby...

Ty si ale múdry, že ešte nie si u Kisku!!! Ale dám si poradiť. Bol som na výlove ale tak to celkom nie je ako píšeš. No ale keď to tak je, tak tie ryby prišli s nezodpovednými rybármi. Teóriu ovládaš. Mám ale dojem, že ten plevel sa v minulosti za desaťročia nedostal do rybníka, až za posledné roky!?

Dátum: 17.11.2014

Vložil: fR4Nk13

Titulok: Re:Re:Re:ryby...

Na vylove som bol a ziadneho sumceka som nevidel. Nie je mozne aby sumcek sa dostal takto do rybnika. Nevypisuj tu blbosti. Klavesnica znesie vela, co?

Dátum: 20.11.2014

Vložil: Mato

Titulok: Re:Re:Re:Re:ryby...

No to je otrasné! Blbosti snáď vypisuješ Ty. Tak sa kroť.

Dátum: 24.11.2014

Vložil: 5o

Titulok: Re:Re:Re:ryby...

Svoju prvú slnečnicu som na rybníku chytil veľmi dávno, keď som začal s rybárčením v Sečovciach, sumčeky pozorujem posledné asi 3-4 roky. Preto navrhujem všetkých z výboru za posledných 20 rokov povešať v meste na kandelábre a ukameňovať za to, čo nám za pliagu púšťajú do nášho rybníka!!!!!!!

Dátum: 25.11.2014

Vložil: 2.hospodar

Titulok: Re:Re:Re:Re:ryby...

Vazení páni .
Poprosím vas o trosku slusnosti . Ak sa o tom chcete v klude porozpravat tak kludne mozte zavolat clenom z vyboru ale nam dajte na vas kontakt a na najblizsej vyborovej schodzi nam kludne mozte predniest svoje pripomienky. Mato a 5o ocakavam vas ohlas a boli by sme radi keby ste sa dostavili na vyborovu schodzu kde by si o tom v klude podiskutovali .
Prajem pekny zvysok dna.

Dátum: 26.11.2014

Vložil: 5o

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:ryby...

Pán 2. hospodár, ospravedlňujem sa, ja som ironicky reagoval na diskutujúceho Mata, ktorý neuvážene používa ostré vyjadrenia a hľadá vinníkov všade, len nie vo svojom najbližšom okolí.
Ak sa mi podarilo svojim príspevkom niekoho uraziť, stalo sa tak nechtiac.

Dátum: 29.11.2014

Vložil: JanoF

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:ryby...

5o v pohode, je jasné, že to bolo myslené ironicky. OK

Dátum: 21.10.2014

Vložil: Mato

Titulok: ryby

Preto by som sobotu zintenzívnil pohyb rybárskej stráže.

Dátum: 21.10.2014

Vložil: 2. hospodar

Titulok: Re:ryby

Plne s vami suhlasim, je potrebne v prvych dnoch zintenzivnit cinnost ryb. straze

Dátum: 20.10.2014

Vložil: Mato

Titulok: zákaz...

Zarybnenie kaprom bolo 11.10.2014 a zákaz lovu je 14 dní, to znamená do 24.10.2014 včítane. Loviť sa môže odo dňa 25.10.2014. Počítam dobre? Ak by totiž zákaz mal platiť aj 25.10.2014, trval by 15 a nie 14 dní. Počiatočný deň zákazu sa podľa mňa stanovuje už v deň násady, t.j. 11.10.2014. Aby nedošlo ku svárom...

Dátum: 21.10.2014

Vložil: 2. hospodar

Titulok: Re:zákaz...

áno máte pravdu. zákaz lovu je 14 dní a začal platiť v deň zarybnenia . takže zákaz platí do 24.10.2014

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Pridať nový príspevok